E Box Lipoliz KONTROLLÜ DERIN ISI TEDAVISI

E box lipoliz işletim prensibi

Radyofrekans dalgaları; Kontrollü derin ısı tedavisidir.

Toca Me Radyo frekans system cihazının çalışma prensibi şimdiye kadar ki selülit tedavileri için üretilmiş cihazlardan oldukça farklıdır.

Kontrollü ısı deri üzerinde 40 – 45 olurken cildin alt tabakasında 50 – 60 C ye tekabül eder.

Buda vücutta bulunan yağların parçalanmasını sağlar. Parçalanan ve eriyen yağ, kan yoluyla gerekli olanı karaciğere transfer eder. Fazla olan serbest yağlar ise idrar yolları ve ter bezleri yardımı ile vücuttan atılımı sağar. Dermis ve cilt altı dokuları arasında bulunan doğal lif tabakasının güçlenmesini sağlar. Yağ dokusu kan akışına karşı oldukça hassastır. RF enerjisi yoluyla termal olarak tetiklenen kan akışı sayesinde kan deveranı hızlanır ve serbest yağ asitlerinin sabit bir yağ dokusunun yatağına yerleşmesini sağlar. Sabit yağ dokusu içinde bulunan katekolaminin lipoliz uyarılmasını sağlarken serbest yağ asitlerinin kana karışmasını sağlar. Yağ hücrelerine uygulanan termal travma sonucunda trigliseridler yağ hücrelerinden ayrışır. Bu trigliseridler serbest yağ asitlerine ve enzim lipoprotein lipaz yoluyla gliserol haline getirilir.


Dermal kolajen teşviki için kullanılacak en mükemmel teknoloji tek kutuplu RF teknolojisidir.Öncelikle kolajen lif tabakasının üzerinde işlem yapan tek kutuplu RF kolajenin uyarılmasını sağlarken cildin sıkılaşmasını da sağlar. Yüz ve vücuttaki kırışıklıkları giderir. Daha sonra dermal tabakaya kadar işleyebilen ısı yeni kolajen oluşumunu sağlarken yaşlanmış ve zarar görmüş kolajen tabakasını onarır.

Bağ dokusunda ısı oluşturarak tekrardan fibrolast hücrelerinin yapılanmasını sağlar.Böylece kırılan bağ dokusu kendini yeniler, daha pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Menstürasyon halinde Hamilelerde ve doğum üzerinden 6 ay geçmemiş olan kişilerde Kanser hastalarında Ciddi şeker hastalığında Metale karşı alerjik olanlarda Vücudunda metal implant olanlarda Hormon tedavisi görenlerde Epileptik veya zihin hastalıkları olanlarda Açık yaralar üzerinde Cilt rahatsızlıkları varsa Ciddi kalp rahatsızlığı olanlarda veya kalp pili taşıyanlarda Kemik operasyonu sonucu vücuduna büyük metal parça takılanlarda Yüksek kolesterol hastalarında

Hamilelerde Yüz sinirlerinde iltihap olması durumunda Botoxlularda Metal dişlilerde Glokoma hastası veya ileri derece göz hastalığı olan kişilerde Metal implantı olanlarda (kontrol edilebilir) Hassas ciltlerde Hafif kızarıklık Yüzeyde ısınma Gözeneklerin kasılması Kırışıklık yok etme Cilt germe Yüzeyde ısının 38 derece veya daha yükseğe çıkması