Berasmus ailesinden yeni yılda oyun bozan yerçekimi kanununa kafa tutan son teknoloji bir cihaz BERASMUS COSMETİC ten Ameliyatsız Cilt Gençleştirme ( HIFU )...
Günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak farklı cihazlarla cerrahisiz cilt gençleştirme ve sıkılaştırma işlemleri yapılabilmektedir. Bu alanda en yeni yöntemlerden biri Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason (HIFU) sistemidir.
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason Sistemi Hangi Amaçlarla Kullanılmaktadır?
Fokuslu Ultrason Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi:
Yüz ovalini toparlamaya ve yüzdeki sarkmayı toparlamaya,
Gıdı sarkmasını azaltmaya,
Kaşları kaldırmaya,
Cildin genelinde sıkılaşma ve ince ve kalin kırışıklıklarda azalma sağlamaya
Burun kenarından ağız kenarlarına inen nazolabial olukları kaldirmaya,
Gözenekleri daraltmaya
Boyun ve dekolteyi sıkılaştırmaya
yardımcı olan bir tekniktir.

Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason Sistemi Etkisini Nasıl Gösterir?
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason yönteminde ultrason dalgası noktalar halinde dokuda odaklanır. Hedef bölgedeki moleküllerin titreşimi artar. Sürtünmeyle birlikte ısı enerjisi ortaya çıkar. Dolayısıyla kontrollü olarak, kas üstündeki fibröz yapı olan fasyada (SMAS) ve derin dermis tabakasında koagülasyona sebep olur. Vücut tarafından yara dokusu olarak algılanan bu bölgelerde yoğun kollajen aktivasyonu gelişir. Dolayısıyla ciltte sıkılaşmaya ve toparlanmaya yardımcı olur.
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason Sistemi Etkisini Ne Zaman Gösterir?
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason sistemi etkisini 1 aydan sonra göstermeye başlar. Ancak daha net etkisi 3 üncü aydan itibaren gözlemlenir.
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason Sistemi Kaç Seans Yapılmalıdır?
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason sistemi tek seans genellikle yeterlidir. Ancak sarkması çok olan ciltlerde 6 ay sonra 2. seansa ihtiyaç duyulabilir.
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason Sisteminin Etkisi Ne Kadar Sürer?
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason sisteminin etkisi yaklaşık 2-2,5 yıl sürer.
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason Sistemi Uygulaması Ne Kadar Sürer?
Uygulama ortalama 40-45 dakika sürmektedir.
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason Sistemi Uygulaması Ağrılı mıdır?
İkinci jenerasyon Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason ( HIFU ) sistemlerinde ağrı daha azdır.
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason işlemi uygulandıktan sonra hemen sosyal hayata dönülebilir mi?
Uygulama sonrası cilt üst yüzeyinde herhangi bir tahribat olmadığından kişi hemen sosyal hayata dönebilir.
Yepyeni bir cihazla karşınızda olacağız bizi takip etmeyi unutmayin...

GÜZELLİK SALONLARINDA KANAYAN YARA
Özellikle kadınların uğrak mekanı olan güzellik merkezlerinin merdiven altı işletmeleri tehlike saçıyor.
Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason Sistemi Etkisini Nasıl Gösterir?
Berasmus Güzellik Salonu Sahibi Aslıhan Karaoğlu, merdiven altı güzellik salonlarının saçtığı tehlikeye ilişkin gazetemize konuştu. Karaoğlu, “ Merdiven altı güzellik salonlarına dikkat etmemiz gerektiğini gün geçtikçe daha iyi anlıyoruz. Uygulama yaptıracak kişi işlem öncesi kampanya adı altında olmayacak uygun fiyatlara senet ve sözleşmelere atılan imzalara dikkat etmesi gerekir.Alınamayan hizmetten dolayı tarihi doldu sözleşme günü bitti denilip iş yerine icralar gönderilmesi ile birçok davalar vardır alınamayan hizmetler için ödenen paralar haksız kazançlara dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca güzellik salonlarının ruhsatlı belgeli ve hijyenik olmasını da göz önünde bulundurmalıyız.Alacağımız hizmeti baştan sona detaylarını öğrendikten sonra sözleşmelerimizi imza altına almamız hem salon sahipleri hem de müşterilerimiz adına sağlıklı olacağını düşünmekteyim. Güzellik salonlarından kanayan yara haline gelen lazer epilasyonların, cilt gençleştirme, zayıflama gibi işlemlerin kuaför salonlarında açılışı sadece kuaför yani güzellik ruhsatnamesi olmayan yerlerde eğitimli personelinde olmayışı fiyatların cazip olması alınamayan hizmetler olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda iyi araştırıp salonun şartlara uygunluğunu, personelin eğitimi ve hijyene dikkat etmeleri gerekir” dedi. (TÜLAY CANDAR)