Ozone Sauna System Sağlıklı Oksijen ile Zayıflama

TOCA OZONE SAUNA SYSTEMS KULLANIM ALANLARI


Ozon Terapinin Kullanım Alanları
Dolaşım bozuklukları
Anti-aging (geriye yaşlanma) ve yeniden canlanma
Kronik Yorgunluk Yaşlı kişilerde önlem ve tedavi
Kas, Eklem Ve Romatizmal Hastalıklar
Kanser
Şeker Hastalığı
Nörolojik Hastalar (Multiple skleroz, Alzheimer, Parkinson, Myotoni, Muskuler Distrofi, Otizm)
Enfekte yaralar İyileşmeyen Yaralar
Barsak Hastalıkları: proktitis ve kolit
Virüslerden kaynaklanan hastalıklar
Karaciğer enflamasyonu (Hepatit A, B, C)
Enflamasyonlu ve dejeneratif eklem hastalıkları
Artritik/Romatizmal Durumlar - Kronik poliartritler
Deri Hastanlıkları (Cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonları)

Çağımızın hastalıklarından biri de kronik yorgunluk sendromudur. Bu hastalıkta kişiler yorgunluk gerektirecek bir iş yapmadıkları halde kendilerini yorgun hissetmektedirler ve kesinlikle kıpırdayacak güçleri bile kalmamıştır. Türkçede "canlı cenaze sendromu" olarak tanımlanan bu hastalık son her geçen gün daha çok insanı pençesine almaktadır ve tedavisi oldukça güçtür. Kronik Yorgunluk Sendromunda ozon önemli düzelmeler sağlayabilmekte ve hücre seviyesinden başlayarak vücutta hastalığın yol açtığı kötü etkiler anlamlı düzeyde silinebilmektedir.
Yaşlı kişilerde önlem ve tedaviYaşlı kişiler ozon tedavisine oldukça iyi yanıt verirler. Bütün klinik avantajlarının yanı sıra oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımını sağlar, bağışıklık sistemini harekete geçirir,ve vücudun kendi antioksidanlarını ve serbest radikallere karşı savaşan hücreleri harekete geçirir. Bunun ötesinde beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur (bu durumlarda fiziksel performansda azalma yürüme güçlüğü ve baş dönmesi hissedilir. Bunlara ek olarak tamamlayıcı tedavinin yanısıra ozon tedavi yaşam kalitesini arttırmak için kullanılmaktadır. Kas, Eklem Ve Romatizmal HastalıklarKemik deformasyonu gelişmemiş gonartrozlarda (eklem harabiyetleri),eklem için yapılan ozon enjeksiyonları ile hem eklem içinde hava yastığı oluşturacak, hemde eklem şişkinliğini azaltarak ağrıyı giderecektir. Ayrıca kıkırdak dokunun yeniden tamir edilmesini sağlamaktadır. Romatoid artrid gibi bağışıklı sisteminin sapması il ortaya çıkan hastalıklarda bağışıklık sistemini regüle etdiğinde dramatik iyileşmeler gözlenmektedir.
Ayrıca yoğun Adele ağrıları, yorgunluk, uyku bozuklukları ile seyreden ve çok yaygın raslanan bir hastalık olan fibromiyaljide de ozon başarılı tedavi yöntemlerinden biridir.

Kanser hastalarında ozon tedavisi tamamlayıcı tedavi olarak oldukça başarılıdır. Burada ozonu immun sistem (bağışıklık sistemi) aktivasyonunda kullanmaktayız -düşük dozlarla. İmmun hücreler – örneğin lenfositler, yardımcı ve baskılayıcı hücreler, lenfositler ve natural killer hücreler (katil hücreler) - cytokin denilen interferonu da içeren haberci proteinleri üretmek için ozonun başlattığı biyolojik reaksiyonlar yoluyla aktif hale getirilir. Aslında, ozon vücudun kendi interferon ve interlökinlerini artan miktarlarda üretmesini sağlar. Ozonlanmış kanın hastaya verilmesiyle, pozitif olarak artan bir immün reaksiyonu başlatılır, bu aynı zamanda vücudun genel direncinin ve zindeliğinin artmasına katkıda bulunur.

Tıpta tamamlayıcı tedavi olarak kullanılan ozon terapi yöntemi şeker hastalığında da kullanılmakta ve yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Ozonun pankreas hücrelerini yenileyici özelliğine bağlı olarak şeker hastalarındaki yetersiz insülin salımı tedavi edilmektedir. İnsülinle bile kontrol altına alınamayan şeker hastalarında, ozon terapinin ardından tekrar ağızdan alınan ilaçlarla şeker hastalığı kontrol altına alınabilmektedir. Hastalar kür sonrası ağızdan ilaç kullanımına geçerek bir anlamda hastalık bir evre öne çekilebilmektedir. Nörolojik Hastalar (Multiple skleroz, Alzheimer, Parkinson, Myotoni, Muskuler Distrofi, Otizm) Multiple skleroz, Alzheimer, Parkinson gbi norolojik hastalıklar ile Myotoni, Muskuler Distrofi veya Spastik çocuklardaki kas-sinir hastalıklarında başarılı sonuçlar alınabilmektedir.Enfekte yaralarEnfeksiyonlu yaraların lokal tedavisi, mesela açık yatak yaraları (decubitus ülserler), alt bacağın ülserleri (Ulcus cruris), şeker hastalarının iyileşmeyen yaraları ve kangren, tıbbi ozonun klasik uygulama alanlarına ait olan proseslerdir.